Bağımsız Projeler

Öğrencileri fikirlerini hayata geçirmeleri için harekete geçirmeye, onları üretken ve yaratıcı olmaya teşvik eden Yaratıcı Endüstriler Platformu olarak her sesin değer yaratabileceğine inanıyoruz. 

Bu sebeple InIDEA, KısaHAS, LooKHAS gibi belli alanlara yoğunlaşan destek programlarına ek olarak, fikri olan öğrencinin bilgisayarını kapıp geldiği açık bir alan yarattık. 

Adına Bağımsız Projeler dediğimiz bu alanda, yıl boyunca birbirinden eğlenceli, eğitici, yaratıcı ve değer yaratan projelere destek olduk.

  Bağımsız Çarşamba – Alp Tekin 

Okulumuzun Sinema Kulübü için hazırladığı Bağımsız Çarşamba afiş serisi ile TDC Communication Design yarışmasında “Certificate of Typographic Excellence” ödülünü almaya hak kazanan öğrencimiz Alp Tekin’e, yarışma sürecinde mentorluk desteği sağlanmıştır.  

 

  Ekrem Kahveleri – Ekremcan Arslandağ  

Okulumuz öğrencilerinden Ekremcan Arslandağ’ın geliştirmiş olduğu ‘Ekrem Kahveleri’ okul bünyesinden girişimciliği desteklediğimiz projeler kapsamında yer almıştır. 

 

  Başımın Üstünde Yerin Var – Berk Kır  

İnsan bedeni, mekan ve nesne arasında kurduğu ilişkiyi objektifinden bize yansıtan “Başımın Üstünde Yerin Var” fotoğraf serisinin uluslararası mecralardaki görünürlük çalışmaları desteklenmiştir.  

 

  Kayra Akyüz 

İHA’lar ile artış gösteren nesne tespit çalışmalarına katkıda bulunulması amaçlanan bu projede, NVIDIA  Jetson  Nano  ve  Intel  Neural  Compute  Stick  2  yapay  zekâ  kitiyle güçlendirilmiş  Raspberry  Pi  4  cihazlarının  YOLO,  MobileNet  SSD  v2,  R-CNN  gibi  son teknoloji nesne tespit modelleri ile gösterdikleri performansların incelenmesi ve insansız hava araçları üzerinde en verimli şekilde çalışabilecek geliştirme kartının bulunması amaçlanmıştır. 

 

  Latent  Memories – Mustafa Küçük  

Yapay zeka ve görsel sanatları bir araya getiren bu projede, makine öğrenimi ile sanatı yeniden yorumlayarak, veriyi dönüştürerek kişiye, özel yeni nesil bir tasarım deneyimi yaratılmaktadır.  

 

  Sensor Network – Usame Öz  

Teknofest başvurusu ile de desteklene bu projede geliştirilen sensör sistemleri ile alandaki verilerin toplanılmasını ve geliştirilen yazılımlarla analiz edilerek kapsamlı bir hava kontrolü sağlanmaktadır. 

Aklındaki fikri projeye dönüştürmek istiyor ama nasıl yapacağın konusunda birazcık desteğe ihtiyaç duyuyorsan seni YEP’e bekliyoruz.

[email protected]

AdresCibali, Kadir Has Cd., 34083 Cibali / Fatih/Fatih/İstanbul

Oda numarası: A202