KısaHAS

Geçtiğimiz yıllarda yaratıcı ve yenilikçi fikirleri hayata geçirmek için oluşturduğumuz InIDEA Programı bize gözden kaçırdığımız önemli bir noktayı hatırlattı: 
 
Her film yeni, her film yaratıcıdır 
 
Gözden kaçırdığımız bu motto yeni ve özgün kısa filmler ile ilgili bir program başlatmak için bize ilham vererek KısaHAS’ı oluşturdu.

Kısa filmi tanıtmak, kısa film üretimini teşvik etmek, fikirleri olan yeni sinemacıları destekleyerek fikirlerini filmlere dönüşmelerine yardımcı olmak ve tabii en önemlisi Türk sinemasına katkıda bulunacak yeni sanatçılar yetiştirmek amacıyla kurulan KısaHAS Programı’nda iyi fikrin, sanatçının ve sinemanın yanındayız.  
 
KısaHAS Programı kapsamında her sene senaryosu Değerlendirme Komisyonu’ndan başarıyla geçen filmlerin yönetmenlerine yapım sürecinde kullanılmak üzere 25 bin TL hibe verilir.  

Fikirlerini ekrana dökmek isteyen genç sinemacı benim diyorsan başvuru koşullarına göz atmayı unutma!

Kısa Has Birinci Dönem Projesi

Sinek Gibi – Hazal Beril Çam 

Her şeyin hızla akıp gitti ve hiçbir şeyin tam olarak hayatımızda yer edemediği gerçeğini ele alan bu filmde, günlük hayatta yaşanılan fantastistik olaylar karşısında kahramanın, sürekli travmatik olaylara maruz kalmışlığın getirdiği kolektif tepkisizliğini izliyoruz.

Başvuru Koşulları: 

– Kadir Has Üniversitesi’nde lisans ve lisansüstü öğrencisi veya KHAS mezunu isen,
– Kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel türde bir senaryon varsa, 

-Çok değil, 20 dakikada ben bu filmi çözerim diyorsan,
– Telif olayını çözdüm, o iş bende diyorsan, 

Senaryonu kap, gel!

 

NOT: Bunları da bilsen iyi olur tabii: 

  1. Program yürütme kurulu, yarışmaya başvuran projeleri Değerlendirme Komisyonu oluşturarak bir ön değerlendirmeye tabi tutacaktır. 
  2. Başvurular açıldıktan sonra yapılacak atölye çalışmalarına katılmak zorunludur. 
  3. KısaHAS programına gönderilen filmlerin, yönetmen adı belirtilerek ticari amaç̧ gözetmeksizin üniversite etkinliklerinde yer alması ve üniversitemiz etkinliğinde gösterilmesi proje yürütücüsü tarafından kabul edilmiş sayılır. Buna ek olarak, programın tanıtımı amacıyla filmlerden küçük kesitler veya fragmanlar farklı mecralarda (televizyon, radyo ve internet) gösterilebilir. 
  4. Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahibinindir. Katılımcılar, filmlere ilişkin telif hakları konusunda 3.kişiler tarafından herhangi bir iddiada bulunulması halinde Kadir Has Üniversitesi ve Yaratıcı Endüstriler Platformu’nun herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını gayrikabili rücu kabul ve taahhüt ederler. 
  5. Programda ödül kazanan filmler yayınladıkları basın bültenlerinde, sosyal medyada, afişlerinde ve jeneriklerinde KHAS YEP logosunu kullanmakla yükümlüdür. 

[email protected]

AdresCibali, Kadir Has Cd., 34083 Cibali / Fatih/Fatih/İstanbul

Oda numarası: A202